shopping-bag 0
Кількість: 0
Загалом: 0.00грн.
Кошик Оформити

КОСТЯНТИН ПОБЕРЕЖНИЙ ПРО СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ АКАДЕМІЇ “ПОДІЛЛЯ”

До вашої уваги інтерв’ю з Побережним Костянтином -віце-призидентом ФК “Поділля”.

 

– Місяць тому 4 дитячо-юнацькі команди футбольної академії « Поділля» успішно стартували у новому футбольному сезоні Чемпіонату Першої ліги ДЮФЛ України, натомість минулий сезон у Вищій лізі ДЮФЛУ був невдалим . Як Ви вважаєте – чому?
І чи стоїть завдання – повернутись у Вищу лігу?
 
По- перше, Вища ліга ДЮФЛУ – це зовсім інший рівень змагань, де участь приймають футбольні команди в чотирьох вікових групах, від U-14 до U-17.
«Поділля» представляли дві команди, які зайняли перші місця у своїх групах та стали віце-чемпіонами Першої ліги ДЮФЛУ у футбольному сезоні 2017-18 р.,а також ще дві команди наших вихованців, які не мали такого досвіду і «потягнули» клуб донизу. По завершенню футбольного сезону сумуються бали всіх команд «Поділля» і виводиться загальний рейтинг клубу.
Тому в цьому році ми врахували помилки минулих сезонів і заявили до змагань у Першій лізі ДЮФЛУ 4 команди. Дві команди будуть виступати у своїх вікових групах згідно Регламенту, а ще дві – на один рік молодші. Тобто U-16 грають у віковій групі U-17, а команда U14 – у віковій групі U-15. Завдання для них на цей сезон – не тільки набути досвіду та підвищити свою майстерність, а й здобути результат, який дасть можливість «Поділлю» в наступному сезоні впевнено ввійти знову у Вищу лігу ДЮФЛУ.
По-друге, є проблема, яка стосується не тільки дитячого футболу, а й, взагалі, футболу у Хмельницькому. Це – нехватка футбольних полів. Насправді дуже добре, що за останні роки у нашому місті з`явилось багато міні-футбольних майданчиків, де діти та дорослі можуть займатися у своє задоволення. Але для того, щоб якісно грати у футбол – потрібні стандартні, великі футбольні поля, потрібно їх мати. Зрозуміло, що це – великі кошти, але без достойної футбольної інфраструктури важко щось зробити якісно. Тільки в нашій футбольній структурі «Поділля» у Чемпіонатах України з футболу приймають участь 6 команд.
 
От і однією із причин невдалого виступу у Вищій лізі було те, що до весняної частини Чемпіонату команди майже місяць готувались у спортивних залах міста, а не на футбольних полях.
 
– Яка історія і стратегія футбольної академії «Поділля»?
Відповідаю з другої частини питання – ми готуємо вихованців для головної команди «Поділля».
Наприклад, клуби Прем’єр -ліги зобов’язані мати свою футбольну школу , свою команду U-19.
У Першій та Другій лізі ПФЛ України є багато футбольних клубів , які не мають таких шкіл.
Їх навіть не можна назвати клубами, вони складаються з однієї команди – професіоналів, ці клуби не мають відповідної інфраструктури. Багато клубів сворюються якраз таким чином, вже потім вони поступово створюють свої футбольні школи, академії.
У нас починалося все навпаки, спочатку була школа футболу – ДЮФК «Поділля» , яка знаходилась на межі ліквідації ( під керівництвом декількох тренерів займалось всього близько 30 футболістів-дітей). Ми вирішили її взятии під свою опіку,роками розвивали структуру,готували тренерів, створювали нові команди, проводили турніри, в тому числі і Міжнародні, приймали участь у Чемпіонатах України. Побачили, що є багато талановитих дітей, а щорічно випускна команда старших дітей йде в «нікуди». От для того, щоб в них була у майбутньому перспектива грати у дорослий футбол, була створена своя професіональна команда «Поділля». Потім черга дійшла і до футбольної академії «Поділля», де свою майстерність відточують старші вихованці.
І на завершення , як «кузня кадрів» для професіональної команди – створена юніорська команда U-19 «Поділля».
Наразі «Поділля» сформоване, як потужна футбольна структура , у нас працює більше 10 тренерів, з них всього два раніше мали практику, інші стали тренерами в нашій академії.
Звісно, якщо хтось із гравців буде завешувати кар’єру футболіста в «Поділлі», ми будемо пропонувати їм стати тренерами.
 
– Нещодавно зовсім юний вихованець академії Кватернюк Сергій дебютував у матчі проти «Чайки» в складі основної команди. Як ви оцінюєте потенціал цього гравця?
 
Він вийшов на поле у складі професіональної команди ПФЛ, це було дуже приємно, хоча в цілому гра з “Чайкою” була невдала. Для тих , хто цікавиться усім нашим клубом – це також певна перемога, що 16 – річний хлопець отримав шанс грати у Другій лізі. Це хлопчина, якого хотіли забрати футбольні гранди (клуби, що йдуть у першій трійці в Україні) у свою академію, пропонували контракти , але він залишився з нами. На тренуваннях зі своїми однолітками показував добрий результат, тому йому дали змогу проявити себе на рівні зі старшими хлопцями . Звісно, спочатку – на тренуваннях у складі основної команди, де він теж себе проявив, а вже потім отримав таку «нагороду».
Як каже Віталій Костишин – «…грають не ті, хто по віку підходить, а ті – хто готові»

 

Прес- служба “Поділля”