shopping-bag 0
Кількість: 0
Загалом: 0.00грн.
Кошик Оформити

ІСТОРІЯ СУЧАСНОГО “ПОДІЛЛЯ”

Новітній виток в історії “Поділля” розпочався у 2016 році, коли знову відродилась футбольна команда у місті Хмельницький.

Довгий період місто обласного значення не мало професійної команди . Під назвою “Поділля” місцева команда майстрів грала у сезоні 2008-2009 , виступала у Другій лізі в групі “А” . Вже після зимової перерви команду перейменували на “Динамо” Хмельницький , яке зникло через фінансові труднощі у листопаді 2013 року. .

З того часу багато хто у Хмельницькому бажав відродити професійний клуб . Так, команда “Поділля” виступала в чемпіонаті Хмельницької області, у 2010 навіть стала чемпіоном. Тоді за команду грали досвідчені Сендель Олексій, та Стасюк Іван. У 2011 році вже було лише 4 -е місце.

Також були спроби зробити команду у 2014 році, з приставкою НФК (Народний Футбольний клуб) “Поділля”, опікувалась командою така організація, як “Спортлідер+” , яка займалась футзалом в місті (наразі “Сокіл”)  .

Команда грала в чемпіонаті області , зайняла тоді 3-є місце. Також пробувала сили в чемпіонаті України серед аматорів (під егідою ААФУ). У 2015 команда грала в чемпіонаті області. Справи пішли гірше, команда зайняла лише 5-е місце.

Фото. НФК “Поділля” зразка 2014 року. До речі, №5 Романюк Артем наразі є гравцем ФК “Поділля”


Фото. НФК “Поділля” з вболівальниками . Після гри на чемпіонат області. Травень 2015 року

Ще була спроба зробити команду  з приставкою СК (Спортивний клуб) у 2015 році . Команда під назвою СК “Поділля”-ДЮСШ-1 грала у чемпіонаті області , зайняла 3-є місце. Головним тренером був Ібрагімов Асім – колишній наставник азербайджанських клубів “Нефтчі” та “Турана” .

Багато футболістів які грали за СК “Поділля” з наступного року починали з ФК “Поділлям”

Фото. Ян Морговський у першому матчі СК “Поділля” проти ДЮСШ №1 (товариський матч) 2015 рік.

Фото. Морговський Ян з Кубком міста Хмельницького у 2015 року, тоді команда грала як СК “Поділля-Університет”. Жовтень 2015 р. Вже у 2016 році Ян увійде до новоствореного ФК “Поділля”.

“Поділля”, яке формували 2016 році,  було утворене з Дитячої академії “Поділля”, якою опікувався Бейдерман Євген Станіславович з 2010 року. Декілька років академія успішно функціонувала, демонструючи непогані результати у Дитячій футбольній лізі України. . Багато вихованців академії вже випускались та, на жаль, не завжди мали де продовжити свою вже дорослу кар’єру. Також у Хмельницькому було достатньо багато талановитою молоді, яка теж бажала себе реалізувати у професійному футболі.

Фото. Перша пресконференція ФК “Поділля” у 2016 році. Зліва на право: Богославський (гравець), Бейдерман ,Балицький.

Клуб підтримала міська рада на чолі Симчишина Олександра. Нарешті у 2016 був створений ФК “Поділля” .

Спочатку команда прокачувала себе в чемпіонаті області , та в Чемпіонаті України серед аматорів  (ААФУ). Проте головною метою було заявитись на Другу лігу ПФЛ, що було зроблене в липні цього року.

Фото. ФК “Поділля” .Травень, 2016 року. Перші ігри на аматори та в чемпіонаті області, команда грала в такій формі, з емблемою ДЮФК “Поділля”.

Головним тренером тоді став Балицький Віталій Вікторович, який вже тоді довгі роки формував академію. Своє завдання по формуванню команди Балицький виконав, створивши команду. Проте потрібно було рухатись далі, тому з вересня 2016 року команду очолив Баталов Аркадій Юрійович, який тренував команду до 30 липня 2017 року. Балицький став помічником тренера. З першого сезону залишилось багато гравців, які грають за “Поділля” сьогодні: Морговський Ян, Муляр Андрій, Ліповуз Андрій, Худік Роман, Віталій Костишин тоді теж був гравцем (з 31 липня 2017 р. став тренером “Поділля”).Деякі нинішні гравці тоді були досить юними, та грали в академії “Поділля”.

Свій перший матч “Поділля” зіграло в Кубку України 20 серпня 2016 року у Вінниці, проти “Ниви-В”, яка теж щойно пережила реінкарнацію. Тоді господарі виграли 3:1. Єдиний гол у хмельничан забив Артем Макарченко. Свій перший матч в чемпіонаті “Поділля” виграло 2:0 у “Суднобудівника” з Миколаєва. Голами відзначились Алішер Якубов, та Ліповуз Андрій.

Фото. Перший матч у Другій лізі. Команди “Поділля” та “Суднобудівник” перед виходом на матч. Липень, 2016 рік.

У свій перший сезон команда зайняла лише 14 місце, серед 17 команд. Зігравши 32 гри, виграли -7, нічиї-4,  поразок – 21, набрали – 25 очок.

Фото. Костишин Віталій (через рік стане тренером “Поділля”) у грі проти “Кристал” Херсон. 2016 рік.

Фото. Андрій Муляр у виїздній формі 2016 року. Матч проти “Руху” Винники.

Матеріал підготовила Прес-служба ФК “Поділля”.

Використанні фото з сайтів: Фанатський куточок “Поділля” та  http://sportlider.km.ua