“ПОДІЛЛЯ” – “ПРИКАРПАТТЯ”: КОЛИ РЕАЛІЗАЦІЯ БАЖАЄ КРАЩОГО

Хмельничани вдома зіграли матч 14 туру чемпіонату України з футболу. Моменти для взяття воріт “Прикарпаття” були, і дуже не погані, але голи влітали лише у ворота “Поділля”.

Сьогодні, 16 жовтня, хмельницьке «Поділля» провело свій черговий матч у першій лізі. В гості до хмельничан завітало івано-франківське “Прикарпаття”. До звітної гри команди розділяв один заліковий бал. Дивлячись на попередні матчі команд, можна було відзначити, що “Поділля” досить успішно грає на домашній арені, а “Прикарпаття” більшість очок у нинішньому чемпіонаті здобуває в гостях. Щось з цього мало не “зіграти”.

Віталій Костишин у стартовому складі в порівнянні з минулим матчем змінив лише одного гравця, замість Андрія Ліповуза на полі з’явився Олег Веремієнко. Натомість в Олега Рипана змін було більше, але основною втратою здавалась відсутність основного бомбардира команди Барчука, що змушений був пропускати гру через перебір жовтих карток. Як виявилось пізніше, гостям це не завадило.

Зі стартових хвилин прикарпатці досить агресивно почали, граючи у високому пресингу, гості взяли м’яч під контроль. Вже на 3 хвилині небезпечно подав у штрафну Михайло Писко, а згодом Владислав Горбаченко зумів прийняти м’яча в штрафній і з розвороту завдати удару, на щастя в цих моментах небезпека пройшла повз ворота, але то був дзвоник… Десь після 10 хвилини “Поділля” ніби проснулось і спробувало створити щось у відповідь. Володимир Савошко завдав точного удару, але йому бракувало сили, тому Андрій Новак без проблем заволодів м’ячем. На 13-ій хвилині вдалась чудова комбінація, Савошко віддав на Ігоря Карпенка, той на Дмитра Пріхну, який виходив на ударну позицію, але Дмитро в останню мить послизнувся й удар не вдався. Гості заробили право на штрафний удар, який класно пробив Назарій Воробчак, Євгеній Кучеренко в стрибку зумів переправити шкіряного на кутовий. Писко подав на ближню стійку, а там ніким не прикритий Василь Цюцюра з гострого кута головою підрізав м’яча в ближній кут, Кучеренко врятувати не зумів – 0:1.

“Поділля” побігло вирівнювати ситуацію. Й нагоди були. Спершу Савошко подав небезпечно штрафний з правого краю, тут ситуацію прочитав досвідчений Андрій Новак, й чудово зіграв на виході, вибивши м’яча. А за мить хороша атака правим краєм, м’яч потрапляє у штрафну до Пріхни, який підробляв його собі під удар, та помітив що краща позиція в Каверіна, Віталій завдає удару без перешкод… але круглий пролітає повз стійку. Гості у відповідь теж провели атаку, Писко з правого кута небезпечно подав на дальню стійку, м’яч у боротьбі повертається до нього назад, удар майже з нульового кута летить у верхній ближній кут воріт, Кучеренко ледь торкається і від поперечки м’яч іде на кутовий.

Чергова спроба вирівняти становище завершується правом на штрафний удар поблизу карного майданчика. До м’яча підходить Савошко, Володимир пробиває точно, але не сильно, Новак спокійно контролює ситуацію. Черговий випад прикарпатців завершується теж штрафним ударом, але позиція набагато краща – прямо перед карним майданчиком по центру воріт. Воробчак обводить стінку, й більярдним ударом від стійки воріт збільшує рахунок, Кучеренко не дістає м’яча – 0:2. Гості заспокоїлись, а в господарів далі нічого не виходило. Так і добіг час до перерви.

Другий тайм “Поділля” почало активніше, зразу ж виділявся Мораренко, що замінив Цибульника. В Станіслава й була на 49-ій хвилині нагода сквитати одного гола, коли він обігрався з Веремієнком і вже виходив на побачення з Новаком, та Андрій виграв цю дуель. Згодом і Веремієнко мав забивати, але влучив все в того ж Новака із вбивчої позиції.

В другій половині гри у гостей активністю виділявся Володимир Рудюк, хмельничанин, який є гравцем львівського “Руху” й на правах оренди грає за “Прикарпаття”. Володимир спершу намагався з гострого кута завдати удару, вище воріт. Згодом скористався помилкою захисту й вийшовши на ударну позицію потужно пробивав здалеку – Кучеренко на місці.

Далі було багато боротьби, багато непотрібних фолів з обох сторін, жовтих карток, замін… але результат не змінювався. Гра йшла в основному в центрі поля й без загострення. Лише в доданий час фінальний штурм господарів мав ще шанси рахунок змінити. Так на 90+2 хвилині після прострілу Атема Панасенкова Владислав Прильопа не зумів завдати прицільного удару. А на 90+5 Панасенков пробивав сам з гострого кута, Новак відбив, першим на ударі опинився Денис Островський, та пробив повз ворота.

Що ж гра завершилась не на нашу користь, але попереду ще чимало матчів, потрібно правильно зробити висновки. Вже 24 жовтня на “Поділля” очікує непросте випробування у Харкові з “Металістом”.