Прикра поразка «Поділля» в Івано-Франківську

У матчі 31 туру Другої ліги хмельницьке «Поділля» на виїзді зазнало поразки від «Тепловика-Прикарпаття», хоча по грі подоляни заслуговували як мінімум на одне очко.

Вольова перемога над «Арсеналом-Київщина» дозволила «Поділлю» полишити останню сходинку в турнірній таблиці і покращити свій психологічний стан, але боротьба за виживання у самому розпалі, тому в Івано-Франківськ команда Аркадія Баталова їхала з чітким прицілом на очки, на перші виїзні очки.

Власне, в першому таймі гості довели, що це не просто слова, адже нічим не поступалися супернику. Витримавши стартовий натиск «Тепловика-Прикарпаття», хмельничани стали все активніше йти вперед і при кожній нагоді намагалися бити по воротам господарів. Так, до гольових моментів справа не доходила, але завдяки високому пресингу і швидким переміщенням гравців «Поділля» не дозволяло супернику заволодіти перевагою і взяти під контроль м’яч.

Щоправда, перший по-справжньому небезпечний епізод у цьому матчі створили все-таки івано-франківці. На 19-й хвилині найкращий бомбардир «Тепловика-Прикарпаття» Ігор Худобяк звільнився від опіки і головою замикав подачу з кутового, але з вигідної позиції у кут воріт не поцілив. Відзначимо, вся гострота біля воріт Сергія Дворника йшла саме після стандартів, та спільними зусиллями оборона і голкіпер «Поділля» втримали свої ворота на замку у перші 45 хвилин.

А лінія атаки хмельничан підтримала цей почин забитим м’ячем. Роман Шпиця зважився на постріл з-за меж карного майданчика, і м’яч після невеликого рикошету влучив у стійку, та на підборі першим був Олександр Музичук, котрий миттєво оцінив ситуацію і знайшов на лінії воротарської Алішера Якубова, який проштовхнув м’яч у ворота – 0:1.

Другий тайм розпочався з атак господарів, які на декілька хвилин зачинили гравців «Поділля» на їх половині поля, але на 56-й хвилині хмельничанам вдалося провести розкішну контратаку, коли Колесников і Макарченко вдвох вийшли на побачення з голкіпером суперника, та Артем затягнув з ударом і дозволив Прошаку нейтралізувати загрозу. А вже за дві хвилини Макарченко завершував діагональну передачу з флангу, але на цей раз м’яч зрізався з ноги футболіста.

Після цього періоду активності на полі було затишшя і гра переважно проходила в центрі поля, без переваги однієї з команд, тому гол у відповідь був навіть у дечому несподіваний. Це Орест Януш увірвався у карний майдачник «Поділля» і відчув контакт зі сторони Олександра Чернецького, після чого відразу впав. Арбітру цього виявилося достатньо, щоб вказати на одинадцятиметрову позначку. Вирок рефері чітко виконав Володимир Боришкевич.

До честі гостей, вони не знітилися і продовжували проводити свої атаки, а одна з них могла завершуватися взяттям воріт Вульчина. Після м’якої подачі Якубова удару головою завдавав Роман Шпиця, але з хорошої позиції поцілив над поперечиною. Кінцівка матчу пройшла в обопільній боротьбі, гравці обох команд помітно підсіли, але саме у цей проміжок стався ключовий епізод зустрічі. Макарченко сфолив проти Сем’янчука недалеко від лінії штрафної, а Володимир Боришкевич, як і у матчі першого кола, використав стандарт, обвідним ударом вразивши кут воріт Сергія Дворника.

Подоляни намагалися відігратися і пішли всією командою вперед, та врятуватися від прикрої поразки їм не вдалося. Від поразки, яку команда Аркадая Баталова сьогодні точно не заслуговувала, але футбол не пробачає помилок, та й старе правило завжди актуальне – якщо не забиваєш ти, то забивають тобі.

Незважаючи на поразку, «Поділля» зберегло передостанню сходинку в турнірній таблиці і вже в неділю, 21 травня, прийматиме вдома «Реал Фарму». Початок гри – о 17:00.

«Тепловик-Прикарпаття» – «Поділля» 1:1
Голи: Боришкевич, 68 (з пенальті), 87 – Якубов, 41

«Тепловик-Прикарпаття»: Вульчин, Громоляк, Бочкур, Прошак, Сем’янчук, Бойко (Дербах, 84), Боришкевич, Веприк, Гуменюк (Денега, 46, Геник, 90), Януш, Худобяк. Запасні: Плетеницький, Француз. Головний тренер: Володимир Ковалюк

«Поділля»: Дворник, Степаненко, Джурко, Дударенко, Охрончук, Музичук (Макарченко, 53), Чернецький (Гресь, 83), Ліповуз, Шпиця, Колесников, Якубов. Запасні: Савчук, Худік, Муляр, Бабак. В.о. головного тренера: Аркадій Баталов

Попередження: Гуменюк, 31. Веприк, 90+4 – Шпиця, 33, Якубов, 55, Чернецький, 67