Мінімальна, але дуже потрібна перемога

У матчі 11-го туру першості України серед команд Другої ліги хмельницьке «Поділля» на власному полі здолало «Арсенал-Київщину» – 1:0.

Напередодні цієї гри були внесені зміни в офіційну турнірну таблицю чемпіонату, і «Поділля» залишилось без своєї єдиної перемоги у цьому сезоні, перекочувавши на дев’яте місце, тому на поле хмельничани виходили з чітким налаштуванням прибрати неприємний нуль у графі «перемоги». Тим паче після трьох поразок поспіль.

Здавалося, суперник був «Поділля» до снаги, адже в активі «канонірів» не було жодного очка чи бодай забитого м’яча, але всі згадували матч з Поліссям» і про якусь недооцінку не могло бути й мови. Зрештою, це ми побачили на перших хвилинах, адже господарі впевнено заволоділи територіальною перевагою і почали поступово притискати суперника до його володінь. Щоправда, без реальної загрози воротам, хоча декілька разів подоляни намагалися небезпечно пробити з-за меж карного майданчика, а виходило прямо в руки голкіперу.

Своїми дальніми пострілами відповів і «Арсенал-Київщина», а на 25-й хвилині господарі повели в рахунку. Це Джурко і Бабак розіграли блискавичну атаку, в завершенні якої Макарченко вдало зіграв на випередження і з декількох метрів переправив м’яч у сітку – 1:0. З таким рахунком команди і пішли на перерву.

Одразу на старті другого половини зустрічі «Поділля» мало всі шанси подвоїти перевагу, коли Кирило Бабак отримав м’яч у карному майданчику гостей і приклався з лівої – Герман Гнатиш у карколомному стрибку перевів м’яч на кутовий. А за декілька хвилин можливість оформити дубль отримав Макарченко, який  завершував флангову передачу Джурка – повз ворота. Можна згадати і потужний постріл зі штрафного у виконанні Валерія Степаненка, з яким впорався Гнатиш.

А далі вболівальників очікували нервові 30 хвилин матчу. Господарі дещо збавили оберти і відверто грали по рахунку, сподіваючись на контрвипади, тоді як «каноніри» намагалися створювати більшість на ключових ділянках поля і підбиратися ближче до володінь суперника. Справжньої загрози воротам Сергія Дворника гості до фінального свистка так і створили, а ось хмельничани мали як мінімум три моменти, щоб збільшити перевагу.

На 76-й хвилині Гнатиш не впорався з підступним пострілом Бабака, але м’яч полетів на кутовий. За десять хвилин на ударній позиції вже перебував сьогоднішній дебютант «Поділля» Андрій Маховка, та класну передачу Бабака втілити у гол не вдалося, адже хавбек просто не влучив по м’ячу. Не кращим чином зіграв у завершальній стадії також Ян Морговський , який з забійної позиції пробив прямо в голкіпера, змарнувавши чудову передачу дуже активного сьогодні Бабака.

Тим не менш, «Поділля» здобуло перемогу, дуже важливу перемогу перед двома виїзними матчами і з п’ятьма очками продовжує обіймати дев’яту сходинку у турнірній таблиці. Вже 15 вересня на команду Віталій Костишина очікує хмельницьке дербі з «Агробізнесом» і друге випробування лідером чемпіонату у цьому у сезоні.

«Поділля» – «Арсенал-Київщина» 1:0
Гол: Макарченко, 25

«Поділля»: Дворник, Гресь (Морговський, 74), Швець, Охрончук, Степаненко, Ліповуз, Котюн (Маховка, 78), Макарченко (Худік, 83), Муляр (Ватав, 66), Джурко, Бабак. Запасні: Шевченко, Майко, Бельчич. В.о. головного тренера «Поділля»: Віталій Костишин.

«Арсенал-Київщина»: Гнатиш, Тименко, Омоко, Патрик, Грабчак, Мартиненко, Кемфор, Давидовський (Галич, 75), Нагорний, Сьомка, Глущенко. Запасні: Шкарбан, Гупалов. В.о. головного тренера: Олександр Акімов.

Попередження: Гресь, 48 – Нагорний,24, Кемфор, 55