Мінімальна поразка «Поділля» у хмельницькому дербі

У рамках 12-го туру першості України серед команд Другої ліги «Поділля» на виїзді поступилося волочиському «Агробізнесу» – 1:2.

Ще не пройшов місяць після останньої зустрічі цих команд, а новий календар подарував вболівальникам чергове хмельницьке дербі, яке знову відбулося у Волочиську. І стартова диспозиція залишилась незмінною, адже «Агробізнес» підходив до матчу у статусі лідера і фаворита, а «Поділля» намагалося зачепитися за очки і створити сенсацію. Хмельничани знову ж таки були близькими до цього.

Відзначимо, що у стартовому складі «Поділля», якщо порівнювати з останнім матчем, відбулися зміни суто по позиціям. Замість Андрія Муляра місце в основі отримав Владислав Ватав, а ось Артему Бельчичу сьогодні довелося дебютувати у футболці хмельницького клубу, замінивши Валерія Степаненко.

А ось старт матчу був дуже схожий по серпневого протистояння цих команд. З перших хвилин «Агробізнес» заволодів перевагою і зробив ставку на швидкий гол, а вже на восьмій хвилини мав шанс відкривати рахунок, та чудово зіграв на лінії Сергій Дворник, потягнувши постріл головою у виконанні Миколи Темнюка. Щоправда, голкіпер «Поділля» недовго залишався «сухим», адже після подачі зі штрафного зовсім неприкритим у карному майданчику «Поділля» залишився Ігор Курило, який точно пробив головою.

На куражі господарі намагалися розвити успіх, але «Поділля» вдалося перевести м’яч в центр. Поступово хмельничани намагалися будувати і свої атаки, хоча дійти до карного майданчика господарів було не так легко, а куди ближчим до взяття воріт був «Агробізнес». Тим не менш, гості ще до перерви змогли відновити паритет. На 36-й хвилині Гресь діагональною передачею знайшов на фланзі Артема Макарченко, який м’яко навісив на Бабка, а від того м’яч відскочив до Джурка, який з-за меж штрафної приклався точно у нижній кут воріт Чернобая – 1:1.

Ще на останніх хвилинах першого тайму Дворник продемонстрував ефектний сейв и витягнув постріл у дев’ятку у виконанні Темнюка, а друга половина зустрічі стала справжнім бенефісом голкіпера «Поділля», який декілька разів рятував свою команду від голу. Хоча початок другого тайму був достатньо спокійним, команди намагалися не форсувати події, хоча територіальною перевагою володіли господарі. На 51-й хвилині хорошу швидку атаку провело «Поділля», але замість передачі на вільного Макарченко Котюн вирішив пробивати сам, і пробив дуже невдало.

Варто зазначити, що у подолян було чимало претензій до роботи бригади арбітрів, яка у декількох епізодах приймала не зовсім зрозумілі рішення і симпатизувала господарям, але свій другий м’яч «Агробізнес» забив по правилам. На 67-йхвилині Груша навісив у карний майданчик суперник, а Богдан Семенець винирнув з-за спин захисників «Поділля», які намагалися створити положення «поза грою», і головою переправив м’яч по призначенню.

Авжеж, пропущений м’яч змусив «Поділля» більш наполегливо йти вперед. Можна згадати два прориви по флангам Макарченко і Муляра, які могли завершитися небезпечними моментами, а на останніх хвилинах залишились у меншості, коли Швець заплів ноги у власному майданчику Темнюку – пенальті і червона картка. Щоправда, на фол останньої надії той фол ніяк не тягнув, але навіть у випадку попередження Сергій все одно би залишив поле, адже вже мав один гірчичник. Та Сергій Дворник зберіг інтригу і у карколомному стрибку потягнув пенальті від Груші.

У кінці матчу хмельничани намагалися створити фінальний штурм, а в одному із епізодів Морговський завершував флангову передачу Колесникова, та  у ворота не влучив. На більше подолян не вистачило. «Поділля» зазнало сьомої поразки у чемпіонаті і залишилось дев’ятим у турнірній таблиці, та соромно за цей матч підопічним Віталія Костишина не має бути, а вболівальники отримали справжнє задоволення від запеклого дербі, яке обіцяє бути ще запеклішим, адже емоцій у цьому матчі вистачало.

«Агробізнес» – «Поділля» 2:1
Голи: Курило, 16, Семенець, 67 – Джурко, 36

«Агробізнес»: Чернобай, Полторацький, Курило, Дубчак (Слотюк, 46), Шум, Кухарук, Юхимович (Думанюк, 74), Гагун (Пліс, 46; Семенець, 57), Скакун, Груша (Юрчак, 88), Темнюк. Запасні: Одольський, Сурник. Головний тренер: Андрій Донець

«Поділля»: Дворник, Гресь (Морговський, 55), Джурко, Охрончук, Швець, Бельчич, Ліповуз (Колесников, 82), Котюн, Ватав (Муляр, 72), Макарченко, Бабак. Запасні: Шевченко, Рижук, Степаненко, Маховка. В.о. головного тренера: Віталій Костишин.

Попередження: Ліповуз, 26, Макарченко, 64, Швець, 81, Колесников, 89

Вилучення: Швець, 85 (фол останньої надії)

На 85-й хвилині не реалізував пенальті Груша (голкіпер)