shopping-bag 0
Кількість: 0
Загалом: 0.00грн.
Кошик Оформити

«Поділля» – як приклад по роботі з молоддю

Начальник Відділу змагань ПФЛ Євгеній Мороз розповів програмі “Україна футбольна” своє бачення майбутньої реформи у професіональному футболі.

Масштабні зміни

– Відбувається дуже серйозна дискусія на тему: реформування системи українського футболу, – зазначає Євгеній Мороз. – Вважаю, що це правильно. Реформа нашому футболу необхідна. Зміни мають носити масштабний характер, а не локальний. Не можна об’єднати змагання Другої ліги та чемпіонат України серед аматорів та сказати, що цей шлях приведе до успіху вітчизняний футбол. Це хибна думка. Якщо змішаємо два змагання в один турнір, то втратимо видовищність, інвестиційну привабливість, штучно понизимо рівень змагань, відповідно впаде рівень майстерності футболістів, а найголовніше – з’явиться величезна прірва між першою лігою та НФЛ; ми цього не повинні допустити. Друга ліга має бути буферною зоною між професіоналами та аматорами.

Будь-яка реформа повинна мати кінцевий і найголовніше – прогресивний результат. На нашу думку, основною метою реформування системи українського футболу повинні стати майбутні успіхи національних збірних нашої країни на Олімпійських іграх, чемпіонатах Європи та світу. За цим повинна стояти багаторічна системна робота усіх суб’єктів футболу.

Для всіх нас важливо задуматися, як підняти конкуренцію серед команд в середині чемпіонату, повернути вболівальника на стадіон, яким чином змусити місцеву владу вкладати кошти в реконструкцію муніципальних стадіонів, позбавитися від договірних матчів та багато іншого.

Спортивний принцип

– Зі свого боку Професіональна футбольна ліга розробила актуальний проект реформування українського футболу та закликала усіх небайдужих долучитися до обговорення та втіленя в життя цього проекту.

Зупинимося на спортивній частині цієї реформи.

По-перше: необхідно повернути спортивний принцип у систему змагань. Тільки призери чемпіонатів району мають право грати у чемпіонаті області, а призери обласних змагань – мають право брати участь у змаганнях Чемпіонату України серед аматорів (обов’язкова регламентна норма).

По друге: команди, які посіли призові місця (1-3 не нижче п’ятого) у чемпіонаті України серед аматорів за наявності атестату мають право підвищитись до рівня змагань другої ліги (обов’язкова регламентна норма). Команди другої ліги, які посіли останні місця у підсумковій турнірній таблиці мають перейти до чемпіонату України серед аматорів. Це необхідно підкреслити червоною лінією.

По третє: перейти від кількості до якості у змаганнях другої ліги.

Клуби другої ліги, які по своїй суті не відповідають мінімальним критеріям атестації ФФУ (відсутній стадіон у місті, тренерський штаб – без ліцензій УЕФА, відсутні тренувальні поля, нестабільне фінансування, скорочений штат працівників клубу тощо) не мають права отримувати атестат ФФУ для участі у змаганнях другої ліги ПФЛ.

Відповідно, такі клуби переходять до чемпіонату України серед аматорів (такі змагання можуть у майбутньому бути змішаними та мати назву НФЛ).

Скоріше за все кількість команд у Другій лізі зменшиться, однак підвищиться конкуренція серед команд, що позитивно позначиться на привабливості та рівні змагань. Клуби будуть вимушені вкладати кошти у власну футбольну інфраструктуру, ДЮСШ тощо. Приклад таких команд – ФК «Скала» Стрий, ФК «Металіст1925» Харків, ФК «Поділля» Хмельницький.

Такий підхід змусить аматорські команди боротися за путівку до Другої ліги як це було і раніше, а клуби другої ліги будуть змушені піднімати свій рівень організації, аби не вилетіти. Формула обміну між першою та другою лігою 2-4 команди, а також матчі плей-офф за право участі в першій лізі.

З сезону 2019/20 – проводити змагання серед команд U-19 ПФЛ Перша ліга – 16 команд (учасники – професіональні клуби Першої та Другої ліги). Це необхідно для впровадження спортивного принципу підвищення та пониження у класі між командами U-19 УПЛ та U-19 ПФЛ, що безсумнівно приведе до загострення конкуренції серед команд в середині змагань.

Крім того, завдяки збільшенню кількості учасників змагань УПЛ з сезону 2019/20 до 16 команд, перша ліга відповідно зменшиться також до 16. Обмін між УПЛ та Першою лігою ПФЛ пропонується за формулою два на два, плюс матчі плей-офф між 14-ю командою УПЛ та третім місцем Першої ліги.

Сталий формат

– Пропонуємо всю піраміду вітчизняного футболу підвести до єдиного формату. 16 команд УПЛ, 16 команд ПФЛ, U-19 перша ліга 16 команд, друга ліга 12-16 команд, чемпіонат серед аматорів, або  НФЛ / напів-професіональна ліга дві групи по 16 команд або три групи по 12.

Завдяки таким змінам ми створимо збалансовану систему змагань, зрозумілі для всіх правила гри, отримаємо конкуренцію всередині змагань, піднімемо рівень майстерності футболістів, що беззаперечно матиме вплив на досягнення високих результатів національними збірними командами України.

Очевидно, що результати таких змін можливо відчути лише за чотирирічний олімпійський цикл. Тому вважаємо за доцільне на чотири сезони рішенням Виконкому ФФУ зафіксувати формати проведення змагань.

pfl.ua