shopping-bag 0
Кількість: 0
Загалом: 0.00грн.
Кошик Оформити

Історія ДЮФК

qmlx_ekiuww

У 1960 році при футбольній команді «Динамо» (Хмельницький) було створено юнацьку групу підготовки для команди майстрів. Очолили її тренери Лев Зільберман та Євген Смірнов.

В 1983 році була реорганізована в ДЮСШ «Поділля» (Хмельницький). Директором став Микола Гриневич, старшим тренером Валерій Кирилюк, тренерами – В.Козеренко, Л.Лемещенко, В.Сендель.

З 1986 року вже Спеціалізовану ДЮСШ очолював Юрій Аванесов. Працювати тренером в СДЮСШ «Поділля» (Хмельницький) почав ще й Григорій Іщенко. 1990 рік – СДЮСШ «Поділля» переведено до рангу СДЮШОР (спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву).

1998 рік, вересень – заснований  дитячо–юнацький футбольний клуб «Поділля».

1998 рік – директор СДЮШОР «Поділля» Юрій Аванесов очолив першолігове «Поділля» (Хмельницький). Переходять в ДЮСШ-1 тренери Володимир Сендель та Валерій Кирилюк. В СДЮШОР залишається лише тренер Олександр Безкоровайний. У вересні школа реформується в дитячо–юнацький футбольний клуб «Поділля». Очолив її Микола Шершун.

Першим президентом ФК «Поділля» став Дяченко Валерій Гарієвич, який залишив дорослу команду майстрів «Поділля» та свої зусилля і вміння спрямував на роботу в дитячо-юнацькому футболі. Разом із своїм помічником і футбольним соратником Шершуном Миколою Вікторовичем становлення ДЮФК «Поділля» розпочали із формування тренерсько-викладацького складу.

В команду однодумців були запрошені:
Старшим тренером – Гриневич Микола Васильович;
Тренерами – Саркісов Роберт Газарович, Безкоровайний Олександр Володимирович, Секіч Василь Йожефович, Лемещенко Леонід Вікторович, Євтушенко Олександр Іванович.

Ці тренери – першопрохідці ДЮФК «Поділля» здійснювали набір обдарованих дітей,  формували футбольні команди за віковими категоріями та нарощували майстерність майбутніх видатних футболістів.   Першим серйозним випробуванням клубу став футбольний сезон 1999 року, в якому ДЮФК «Поділля» ( двома дитячими командами різних вікових категорій)  приймав участь в Першості України в Першій футбольній Лізі. В результаті – команда старшої вікової групи зайняла 3 місце, а молодші футболісти – 4.

1999 рік, жовтень –  ДЮФК «Поділля» очолив Годунов Юрій Дмитрович, який вперше від початку існування клубу зміг забезпечити всіх вихованців клубу зимовим і літнім футбольним екіпіруванням.

2000 рік, травень – команда ДЮФК «Поділля» запрошена на товариську футбольну зустріч у м. Дніпропетровськ  місцевою дитячою командою «Дніпро». Поїздка хмельничанам принесла дві перемоги 3:1 та 1:0.

kaverin12001 рік, жовтень – команда 1990 року народження отримала запрошення від київського «Динамо». Зустріч завершилась на користь «Поділля» – 3:1. Голи забили –  Тарас Розізнаний, Віталій Кавєрін (на фото), Богдан Бортнік.

2002 рік – за сприяння батьків вихованців клубу організована поїздка команди на Міжнародну зустріч в м. Варшаву (Польща).

Юні подоляни змагаються із дитячою збірною Варшавського Воєводства. Футбольний матч закінчився нічиєю 3:3. Голи у ворота поляків забили – Віталій Кавєрін (2), Калайда (1). У тому ж році збірну Варшавського Воєводства наш клуб приймав у себе на центральному стадіоні м. Хмельницького – «Поділля». Гра закінчилась з рахунком 3:4 на користь польської команди. Голи від нашої команди забили – Якубовський, Кавєрін, Слободян.

2003 рік – команда «Поділля» запрошена в м. Москву дитячим клубом ЦСКА.
Проведено цілий ряд товариських зустрічей:
«ЦСКА» (м. Москва) – «Поділля» (м. Хмельницький) – 1:2 на користь хмельничан. Голи у ворота москвичів забили Кавєрін, Мацієвич.
«Спартак» (м. Москва) – «Поділля» (м. Хмельницький) – нічия (1:1). Гол від Розізнаного.
«Локомотив» (м. Москва) – «Поділля» (м. Хмельницький) – нічия (0:0).

Додому команда поверталась у неповному складі. Керівництво московського ЦСКА зацікавилось грою Кавєріна Віталія.

2004 рік, перше півріччя – команди клубу по різним причинам не приймають участі у Першості України та вдосконалюють свою майстерність вдома.

2004 рік, друге півріччя – команда проводить «на виїзді» зустріч з Київським «Динамо», де отримує перемогу з рахунком 4:1. Голи забили – Побережний (2), Кавєрін та Ставинога по одному. У вересні 2004 року керівництво дитячого ФК «Дніпро» м.Дніпропетровськ запрошує на футбольний огляд юних футболістів «Поділля» – Якубовського,  Ставиногу,  Олеся,  Кавєріна, Слободяна, Побережника,  Калайду, Бортніка, Мацієвича, Бібіка.

2005 рік – змінюється керівництво ДЮФК «Поділля». Президентом клубу стає Мельниченко В.В. У складі Правління клубу – Розізнаний О.Г.  Кметь М.М.  Коган Р. Нове керівництво приймає всіх зусиль для участі команд «Поділля»  у Першій Лізі дитячого футболу.

2005 – 2010 роки – команди клубу беруть участь в Першостях України з дитячого футболу в Першій Лізі. Стабільний результат – в першій п’ятірці серед команд – учасниць, кращий досягнутий результат  – 2 місце.

2010 рік, червень –  Президентом клубу стає Бейдерман Євген Станіславович, віце–президентами – Іванов Ігор Олексійович та Побережний Костянтин Петрович.

big_podilВ структурі ДЮФК «Поділля» створюється Наглядова Рада, яку очолює Мазур Броніслав Францович. Директором клубу призначається Баталов Аркадій Юрійович, старшим тренером – Балицький Віталій Вікторович.

В 2010 році команди клубу зайняли  1 та 3 місця серед дитячих футбольних команд в Чемпіонаті Хмельницької області, цього ж року розпочато  набір до ДЮФК «Поділля» обдарованих у спортивному відношенні  дітей з усіх куточків Хмельницької області та інших регіонів України.

В січні 2011 року ДЮФК «Поділля» виступив організатором Всеукраїнського футбольного турніру на «Кубок Соборності України-2011»  серед дитячих команд. Участь у турнірі прийняли дитячі  команди відомих в Україні і за її межами футбольних клубів «Шахтар» м. Донецьк,  «Динамо» м. Київ,  ФК «Львів» м. Львів, «Буковина» м. Чернівці,  «Ніка» м. Івано-Франківськ,   «Нива» м. Вінниця. Команда ДЮФК «Поділля» зайняла 4 місце.

2011 рік та початок 2012 р. для команд клубу приніс участь у Першості України в Першій лізі ДЮФЛУ, де команди зайняли передові місця, участь у Всеукраїнському турнірі “Шкіряний мяч”- команда вийшла у фінал,  та участь у Чемпіонатах міста та області – стали чемпіонами та призерами.

В травні 2012 р. клуб проводить Міжнародний футбольний турнір на “Кубок памяті Гриневича М.В.” із запрошенням команд U-12 відомих футбольних клубів України ( “Шахтар” м.Донецьк, “Ніка”м.Івано-Франківськ, “ФК Львів” м.Львів, “Буковина” м.Чернівці, “Дніпро” м.Черкаси, “Спартак” м.Житомир) Білорусі (“БАТЕ” м.Борисов, “Трактор” м.Мінськ ) та чемпіона Ізраїлю команду “Маккабі” із м.Хайфа. Турнір пройшов на центральному стадіоні міста Хмельницького – СК “Поділля”. Команда “Поділля” (тренер Баталов А.Ю.) за підсумками турніру посіла 6 місце.

За результатами участі команд клубу  в Чемпіонаті України в першій лізі ДЮФЛУ – на сезон 2012-13 р.р. для клубу відкрились двері у Вищу лігу дитячого футболу. З вересня 2012 р. 4 команди клубу розпочали матчі в Чемпіонаті України у Вищій лізі ДЮФЛУ.

Протягом двох сезонів юнацькі команди «Поділля» грали в компанії сильніших колективів України, таких як «Карпати», «Волинь», «Скала», ФК «Львів». За цей час школу вищої ліги у складі «Поділля» пройшли півзахисник друголігового «Нікополя» Валерій Доля, гравці сьогоднішнього ФК «Поділля» Андрій Джурко, Ян Морговський, Сергій Шевченко.

Після недовгого перебування у Першій лізі ДЮФЛУ, юнацькі команди «Поділля» у сезоні 2017/2018 років знову здобули путівки у Вищу лігу. Також юнаки «Поділля» U15 та «Поділля»U17 у фінальних іграх з 18 по 21 червня 2018 року, що відбулися у м. Конотоп, завоювали два комплекти “срібних нагород”.

Футбольні досягнення

На протязі свого існування клуб  розвиває дитячий  футболу в  м. Хмельницькому та  гідно представляє наше місто серед регіонів України та у Міжнародному футбольному світі. Футбольні команди клубу приймають  активну участь в усіх Першостях та Чемпіонатах України з футболу в Першій футбольній Лізі серед дитячих та  юнацьких команд. ДЮФК «Поділля»  – учасник Міжнародних  футбольних турнірів в Італії, Іспанії, Фінляндії, Данії, Росії.

2018 рік –  2 місце – Перша ліга ДЮФЛ України.
2010 рік –  3 місце –  турнір в Іспанії, м. Барселона.
2008 рік – 1 місце – турнір в Італії;
2007 рік – 1 місце – турнір в Фінляндії;

Знамениті вихованці

Шершун Богдан – заслужений майстер спорту,  володар кубка УЕФА, 2005 р.
віце-чемпіон Європи серед молодіжних команд 2000 р.
у складі московського ЦСКА 2-х разовий чемпіон Росії,
2-х разовий володар кубка Росії.

Перший тренер – Григорій Іщенко

Кавєрін Віталій – майстер спорту міжнародного класу,
чемпіон Європи серед юнацьких команд 2009 р.
гравець київського «Динамо».

Перший тренер – Микола Шершун

Грали за різні юнацькі збірні України :

Сімчук Олександр, Бігус Сергій, Володимир Рудюк